top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıDeniz Saraç

Tematik Dizimler Atölyesiyle Sizlerleyiz!

Sosyal Aile Platformu'nun temmuz ayında üçüncüsünü düzenleyeceği atölyelerin ana başlığı "Tematik Sistem ve Aile Dizimleri". Temmuz ayı boyunca aynı zamanda aile danışmanı, sosyal hizmet uzmanı ve çocuk gelişimcilerden oluşan 4 uzman aile dizimi kolaylaştırıcısının eşliğinde sizlere pek çok konuda tematik dizim sunuyoruz.


Tematik dizimler, konusu belli olan ve yaşam yolunuzdaki belli bir konuyu baz alarak çalışan dizimlerdir. Konusu belli (tematik) dizimler aslında her aile ve sistem diziminde elden geçirdiğimiz temel konulara değinir.


Belli başlı tematik dizimlerin esas alındığı atölye temaları aşağıdaki gibidir;


-Doğum öyküsü (Anne karnı dönemi, doğum travmaları, annenizin size gebeyken yaşadığı sorunlar, zor doğum öyküleri, annenizin size gebeliği süresince yaşadığı yas ve kayıpların size olan etkileri..doğum sürecinize dair konular.)


-İlişkiler (Partner ilişkileri, iş ortağı, arkadaş, kardeş, eş ...gibi hayatın her alanında olumsuz yaşam döngüleri, ilişki problemleri, ilişkilerinize dair anlam veremediğiniz kesintiler ve ayrılıklar, ilişkilere dair bildiğiniz halde aşamadığınız çeşitli düşünce, duygu ve davranış kalıpları vb..konular)


-İş,Meslek, Kariyer ( İş hayatınıza dair olumsuz döngüler, tıkanıklıklar, verilemeyen kararlar, kararsızlıklar, devamı getirilemeyen işler, sürekli işten çıkarılma, bir iş yerinde belli bir süreden fazla tutunamama, mesleğine istediği halde odaklanamama, kariyer seçimi..vb konular)


-Annem ve Ben (Annenizle aranızdaki ilişki dinamiklerine bakılan çözüm odaklı tematik dizimler)


-Dünya ve Ben (Dünya ve yaşama ait hissedememe, dünyaya köklenememe, yaşama giderken cesaretini toplayamama, yaşamdan alamadığını hissetme, benzer olumsuz döngüler içinde yaşamda vârlık gösterememe vb konular)


-Yaşam Hedeflerim (Belli hedefleriniz içinde hangisine ilerleyeceğinize dair bir kararsızlık yaşadığınızda, hedeflerinizi gerçekleştirirken yaşadığınız tıkanıklıkları anlamlandırmada önünüzü aydınlatacak iç görüler edinmenizi sağlayan tematik dizimler)


-Sağlıklı Ben ( Hastalık, sağlık, semptomlar ve şifâ konularınızda yetişkin bilincinde bir iç görü edinerek iyileşme süreçlerinizde kendinizi desteklediğiniz tematik dizimlerdir. Bu uygulama herhangi bir tıbbi teşhis ve tedavi içermez, tıbbi tedavi içerdiğini iddia etmez, tıbbi tedavi yerine de geçemez. Bu dizim sonucunda duygusal, ruhsal, bilişsel farkındalık ve iç görü kazanmanız umulur; hiç şüphesiz bu içgörüler sizin kendi çabanız ve kabulünüzün getirdiği anlayışla doğru orantılı olacaktır.)


-Para, Bolluk, Bereket ( Bu tematik dizimlerde bir enerji kabul edilen para olgusunun hayatınızda ifade ettiği anlama bakılır ve bolluk, bereket düşünceleri, hayatınıza bolluğu bereketi kabul etmenizin önündeki engellerinizle iligli farkındalık ve içgörü elde etmeniz için dizimler yapılır.)


Babam ve Ben (Babanızla aranızdaki ilişki dinamiklerine bakılan çözüm odaklı tematik dizimler)


...


Detaylar için Tematik Dizimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Soru ve görüşleriniz için sosyalaileplatformu@gmail.com adresine yazabilir, 0542 520 2389 nolu WhatsApp hattına taleplerinizi yazılı olarak iletebilirsiniz.


Atölye Ekibi


10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Arka Bahçe Atölyelerinin ilkini gerçekleştirdik!

Arka Bahçe Atölyeleri adıyla Sosyal aile platformu, bütüncül bakış açısıyla sunduğu psiko sosyal içerikli atölye çalışmlarından ilkini gerçekleştirdi. Mayıs 2023'te gerçekleşen ilk atölye çalışmamızd

Comments


bottom of page