top of page

Tematik Dizim Atölyesi

Atölye İçeriği ve Katılım Şartları

Sosyal Aile Platformu'nun temmuz ayında üçüncüsünü düzenleyeceği atölyelerin ana başlığı "Tematik Sistem ve Aile Dizimleri".  Temmuz ayı boyunca aynı zamanda aile danışmanı, sosyal hizmet uzmanı ve çocuk gelişimcilerden oluşan 4 uzman aile dizimi kolaylaştırıcısının eşliğinde sizlere pek çok konuda tematik dizimler sunuyor olacağız.


Tematik dizimler, konusu belli olan ve yaşam yolunuzdaki belli bir konuyu baz alarak çalışan dizimlerdir. Konusu belli  (tematik) dizimler aslında her aile ve sistem diziminde elden geçirdiğimiz temel konulara değinir. 


Belli başlı tematik dizimlerin esas alındığı atölye temaları aşağıdaki gibidir;


-Doğum öyküsü (Anne karnı dönemi, doğum travmaları, annenizin size gebeyken yaşadığı sorunlar, zor doğum öyküleri, annenizin size gebeliği süresince yaşadığı yas ve kayıpların size olan etkileri..doğum sürecinize dair konular.)


-İlişkiler (Partner ilişkileri, iş ortağı, arkadaş, kardeş, eş ...gibi hayatın her alanında olumsuz yaşam döngüleri, ilişki problemleri, ilişkilerinize dair anlam veremediğiniz kesintiler ve ayrılıklar, ilişkilere dair bildiğiniz halde aşamadığınız çeşitli düşünce, duygu ve davranış kalıpları vb..konular)


-İş,Meslek, Kariyer ( İş hayatınıza dair olumsuz döngüler, tıkanıklıklar, verilemeyen kararlar, kararsızlıklar, devamı getirilemeyen işler, sürekli işten çıkarılma, bir iş yerinde belli bir süreden fazla tutunamama, mesleğine istediği halde odaklanamama, kariyer seçimi..vb konular)


-Annem ve Ben (Annenizle aranızdaki ilişki dinamiklerine bakılan çözüm odaklı tematik dizimler)


-Dünya ve Ben (Dünya ve yaşama ait hissedememe, dünyaya köklenememe, yaşama giderken cesaretini toplayamama, yaşamdan alamadığını hissetme, benzer olumsuz döngüler içinde yaşamda vârlık gösterememe vb konular)


-Yaşam Hedeflerim (Belli hedefleriniz içinde hangisine ilerleyeceğinize dair bir kararsızlık yaşadığınızda, hedeflerinizi gerçekleştirirken yaşadığınız tıkanıklıkları anlamlandırmada önünüzü aydınlatacak iç görüler edinmenizi sağlayan tematik dizimler)


-Sağlıklı Ben ( Hastalık, sağlık, semptomlar ve şifâ konularınızda yetişkin bilincinde bir iç görü edinerek iyileşme süreçlerinizde kendinizi desteklediğiniz tematik dizimlerdir. Bu uygulama herhangi bir tıbbi teşhis ve tedavi içermez, tıbbi tedavi içerdiğini iddia etmez, tıbbi tedavi yerine de geçemez. Bu dizim sonucunda duygusal, ruhsal, bilişsel farkındalık ve iç görü kazanmanız umulur; hiç şüphesiz bu içgörüler sizin kendi çabanız ve kabulünüzün getirdiği anlayışla doğru orantılı olacaktır.)


-Para, Bolluk, Bereket ( Bu tematik dizimlerde bir enerji kabul edilen para olgusunun hayatınızda ifade ettiği anlama bakılır ve bolluk, bereket düşünceleri, hayatınıza bolluğu bereketi kabul etmenizin önündeki engellerinizle iligli farkındalık ve içgörü elde etmeniz için dizimler yapılır.)


Babam ve Ben (Babanızla aranızdaki ilişki dinamiklerine bakılan çözüm odaklı tematik dizimler)


...


Sistem ve Aile Dizimi çalışmamız online olarak gerçekleştirilecektir.

 

İster grupla, ister bireysel olarak 4 kolaylaştırıcımızdan birini seçebilir ve onunla çalışabilirsiniz.

 

Dizim günlerimiz Temmuz ayı içindeki salı, perşembe ve cumartesi günleri olarak planlanmıştır.

 

Dizim saatlerimiz sabah 10:00 ve akşam 20:00 olarak planlanmıştır; dizim danışanı olacak katılımcılar, bahsi geçen günlerden bir dizim günü ve belirtilen saatlerden birini seçerek çalışmalarını gerçekleştirirler. 

Dizim açtıran danışanlarımız için katılım ücretine dahil olan hizmetler: seçtikleri 1 tematik dizimde danışan olmak ve diğer grup dizimlerine temsilci olarak katılmak.


Dizim açtıran danışan olarak katılım payı binTL'dir. Dizim açtıran danışan olarak atölyemize katıldığınızda, dilerseniz grupla yapılacak diğer tüm dizimlere ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Grup dizimleri belirtilen günlerde yapılır ve ayrıca size duyurulacaktır.


Atölye çalışmasına grup dizimlerinde dizim açtırmaksızın, sadece temsilci olarak katılmak isteyen katılımcılarımız için dizim başına temsilci katılım ücreti 200TL'dir.


Kendi diziminiz dahil hiçbir dizim çalışması video kaydı altına alınmaz ve dizimleri sonradan izleme imkanınız olmaz.


Dizim çalışmalarında mahremiyet son derece önemlidir, kendileri istemedikçe ve izin vermedikçe, danışanlarımızın bilgi, yorum ve dizim konuları hiçbir şekilde sosyal medyada ve üçüncü kişilerle paylaşılamaz. Danışan ve temsilcilerin mahremiyet kurallarına özveriyle saygı duyması beklenir.


Soru ve görüşleriniz için sosyalaileplatformu@gmail.com adresine yazabilir, (+90) 0542 520 2389 nolu WhatsApp hattına taleplerinizi yazılı olarak iletebilirsiniz.


Atölye Ekibi

Birlikte İlerleyelim!

  • Instagram

Tesekkurler!

bottom of page